0 Kč

SEVERNÍ ITÁLIE - CAORLE - doporučujeme

Objednávky Caorle individálně

   
   
   CAORLE LIVE - on-line pohled z kamery na Piazza Vescovado
   Caorle: Piazza Vescovado
   
 

Caorle je  krásné italské město v provincii Venezia, v oblasti Benátsko, s necelými 13 000 obyvateli. Nachází se mezi ústím řek Livenza a Lemene u Jaderského moře.

O Caorle se říká, že je nejhistoričtější z letovisek mezi Benátkami a Terstem. Založeno bylo při laguně již kolem roku 40 př. n. l. jako Capruale, na sklonku starověku mělo asi 15 000 obyvatel. Středověké bohatství připomíná bazilika San Stefano z roku 1038 s 48 m vysokou zvonicí. Jako město pod vlivem Benátek je roku 1380 vyplenili Janované. Caorle se stalo rybářským přístavem.

S rozvojem turistiky se stala celá oblast Benátska turisty velmi vyhledávaná. Caorle, stejně jako řada dalších měst v okolí Bibione, Lignano, Eraclea, Jesolo,Portoguaro) patří mezi turisticky oblíbená letoviska.


Caorle je rozděleno do několika částí:

  • historické centrum (il centro storico), "srdce města", ve kterém se nachází dóm, a z nějž vede množství malých uliček které směřují k náměstíčkům a k Rio terà. Pokud se vydáte ulicí Sant'Andrea, narazíte na stejnojmennou čtvrť tvořenou uličkami, které mají názvy ryb (koneckonců to jsou hlavní místní produkty)
  • Sansonessa - industriální čtvrť města
  • Santa Margherita - se stejnojmennou hlavní třídou. Nachází se zde hodně vegetace.
  • dell'Orologio - nachází se zde přístav, jména ulic jsou zde podle znamení zvěrokruhu.
  • San Giuseppe
  • Falconera

Doteky historie:

Dóm

Hlavním uměleckým skvostem Caorle je Dóm z roku 1038 (už v té době to byla katedrála a sídlo biskupa a to až do roku 1807) se svou válcovitou zvonicí ukončenou kuželovitou špičkou. Zvonice v románském stylu byla postavena téměř současně s Dómem. Uvnitř katedrály se nachází "Pala d'oro"(zlatý oltářní obraz), který byl údajně věnován královně Kypru, Kateřině Cornaro. Dále jsou to "Poslední večeře" připisovaná Gregoriovi Lazzarinimu a také dřevěná pozlacená "Pietà". Ke chrámu je přidruženo farní muzeum, které kromě šesti deskových obrazů ze 14. století vytvořených benátskou školou a představujících apoštoly, relikviář s lebkou Svatého Štefana, patrona města, a také Relikviář nejdražší krve, obsahující údajně hlínu, po které kráčel krvácející Kristus.


Santuario della Madonna dell'Angelo

Na pobřeží se nachází kostel Santuario della Madonna dell'Angelo, přestavěný v 17. století na základech původního kostela, která je odjakživa cílem poutníků. Klenba kostela je ozdobená freskami. Uvnitř se nachází také dřevěná socha Panny Marie s dítětem, barokní oltář, a reliéf Archanděla Michaela, dílo sochaře Andrey dell'Aquila.


Živá skála

Každý rok se v Caorle koná soutěž "Živá skála" (scogliera viva), ve kterém sochaři z různých zemí tvoří sochy z balvanů na pobřežní promenádě.


MÍSTA, KTERÁ MŮŽETE NAVŠTÍVIT S NÁMI:

• ORTOGRUARO A VINNÝ SKLÍPEK
Odjezd v 18,00 hod – návrat cca ve 23,00 hod. Prohlídka historického centra, poté návštěva vinného sklepa s ochutnávkou vína a s občerstvením. Technický doprovod. 
Cena = cca 18,00 EUR / osoba vč. degustace a občerstvení


• BENÁTKY
 

Ranní / odjezd v 08,00 hod – návrat v 16,30 hod / kombinované bus a loď Odpolední / odjezd v 13,00 hod – návrat ve 21,30 hod / kombinované bus a loď DVD o Benátkách (po cestě) + mapa Benátek s vyznačením nejdůležitějších památek. Technický doprovod. 
Cena = cca 25,00 EUR / osoba vč. lodního lístku 


• VERONA a LAGO DI GARDA 

Odjezd v 08,00 hod – návrat ve 20,00 hod. Prohlídka historického centra města, přejezd k jezeru Lago di Garda - koupání v jezeře, relax. Technický doprovod. 
Cena = cca 39,00 EUR / osoba


• BENÁTKY a ostrovy MURANO, BURANO 

Celodenní / odjezd v 08,00 hod – návrat ve 21,30 hod / kombinované bus a loď DVD o Benátkách (po cestě) + mapa Benátek s vyznačením nejdůležitějších památek. Technický doprovod.
Cena = cca 38,00 EUR / osoba vč. lodního lístku 


• TERST a zámek MIRAMARE, AQUILLEIA 
Odjezd v 09,00 hod – návrat v 18,30 hod. Prohlídka přístavu v Terstu, návštěva zámku (individuální) s prohlídkou zámeckých zahrad; cestou zpět prohlídka historické části města Aquilleia. Technický doprovod. 
Cena = cca 30,00 EUR / osoba ** 
** v ceně není zahrnuto vstupné do zámku Miramare (cena = 10,00 EUR / osoba) 


• VERONA a OPERA V ARÉNĚ
Odjezd v 12,30 hod – návrat cca v 03,00 hod. Odpoledne prohlídka historického centra, shopping, večer ve 21,00 hod začátek představení. Technický doprovod. 
Cena = cca 70,00 EUR / osoba vč. vstupenky na operu


Tipy na výlety v okolí:


Aquapark Aquafollie v Caorle

Vodní park se spoustou atrakcí, skluzavek a bazénů. Vstupné je na celý den pro všechny atrakce. http://www.aquafollie.it


Aquapark Aquasplash v Lignano

Vodní park se spoustou atrakcí, skluzavek a bazénů. Vstupné je na celý den pro všechny atrakce. V ceně vstupu je parkovné zdarma, uvnitř areálu je bar s občerstvením. http://www.aquasplash.it


Tématický park Gulliverlandia v Lignano

Areál, hned vedle aquaparku. Skládá se ze dvou částí. První částí je akvárium: návštěvníci procházejí průhledným tunelem pod hladinou vody, kde mohou obdivovat murény, žraloky nebo tropické druhy ryb. Druhou část tvoří tématický park zaměřený na středověké období s šermířskými souboji, prehistorické období Dinosaurů nebo vulkánovou oblast, kde mohou návštěvníci vyzkoušet plavbu po vodopádu s jednoduchými kánoemi. http://www.gulliverlandia.it


Aquapark Aqualandia v Lido di Jesolo

Aquapark v Jesolu je přezdíván „Karibským ostrovem“, má 26 atrakcí, největší evropský bungee jumping a nejvyšší skluzavku světa. V roce 2009 vyhrál ocenění nejlepší aquapark Itálie. Můžete si zde příjemně odpočinout a zároveň skvěle pobavit. Součástí areálu je bar s občerstvením. Vstupné je na celý den nebo jen na odpoledne. http://www.aqualandia.it/


Sea Life v Lido di Jesolo

Park s podmořským světem, kde se seznámíte s faunou a flórou italských moří. Akvária jsou krásně zdobená a u každého z nich najdete popis v italském, anglickém a německém jazyce.  http://www.visitsealife.com/jesolo

Tropicarium v Lido di Jesolo

Park, kde můžete vidět živé plazy, tropické motýly a dokonce i žraloky. V expozici Aquarium & Reptilarium najdete vitríny s hady, želvami, plazy, tropickými rybami pavouky, štíry a hmyzem. Je zde také speciální vitrína s krásnými exemplářemi motýlů. Při návštěvě expozice žraloků spatříte 24 různých druhů žraloků z celého světa. http://www.tropicarium.it


Zoologická zahrada Punta Verde v Lignano

Zoo ve směru Lignano Riviera - jedna z největších zoologických zahrad severní Itálie, má cca 1500 druhů zvířat. http://www.parcozoopuntaverde.it


Lodní výlety Caorle

Lodní výlet po říční laguně s návštěvou typických rybářských chýší a ochutnávkou ryb, odjezd dvakrát denně z rybářského přístavu v Caorle. Cena cca 10 Eur/os.


Benátky, Verona, Portoguaro, Terst, Porderone

Trhy v regionu Veneto (Benátsko)

Typická tradice italských nebo španělských městeček. Pravidelně jedno dopoledne v týdnu (8:00 - 12:30hod) vyrostou v centru letoviska stánky s oblečením, obuví, potravinami, květinami, ovocem nebo zeleninou. Jedná se o kvalitní produkty, které velmi často koupíte za výhodnější cenu, než byste zaplatili v kamenném obchodě.

Pondělí – Lignano, úterý - Bibione, Eraclea, středa - Mestre, Latisana, čtvrtek – Portogruaro, pátek – Jesolo, sobota - Caorle

Skupinové zájezdy

Objednávky na skupinové zájezdy přijímáme po celý rok, Vaši poptávku zasílejte na e-mail: sbv@sbv.cz
Můžete nás také kontaktovat na tel.: +420 487 823 458, +420 608 964 629

...