0 Kč

CHORVATSKO - MAKARSKÁ

 

 

 Chorvatsko - Makarská

restoran-bonaca-logo.pngRestaurant Bonaca - Makarská 
Dostupná nabídka stravování...
www.restoran-bonaca.hr
Tradiční dalmátská restaurace nedaleko apartmánu (cca. 50 m)

Nejznámější letovisko v Dalmácii leží 62 km jihovýchodně od Splitu, v široké zátoce mezi mysem Osejava (Rt Osejava) a poloostrovem sv. Petra (Sveti Petar). Město chrání horský masív Biokovo.

Borové lesíky sahající až k plážím, příjemné podnebí a mnoho hodin slunečního svitu proměňuje Makarskou v ideální prázdninové místo.
Makarská je rušným centrem stejnojmenné riviéry, která se v délce 60 km rozkládá od Brely po Gradac. Rozkládá se podél Jadranské magistrály, její nejstarší část sahá k mořským břehům, nověji se rozrůstá do dálky, až k působivým svahům Biokova.

Žije tu téměř 12 000 obyvatel. V okolí se pěstuje vinná réva, ovoce a olivovníky. Nachází se tu několik menších výroben a lidé se živí také rybářstvím.

Makarská patří mezi významná lázeňská střediska, kde se léčí choroby dýchacích cest, pohybového ústrojí a degenerativní onemocnění (ústav Biokovka).

Cestujeme do Chorvatska

• Cestování a podmínky vstupu do Chorvatska - aktuálně | Velvyslanectví České republiky v Záhřebu - MZV.


Jedinečná turistická atrakce - Skywalk (Nebeský chodník)
Unikátní železobetonová konstrukce je postavena na okraji skalního srázu na oblíbeném vyhlídkovém místě Ravna Vlaška ve výšce 1228 metrů nad mořem. Vyhlídka ve tvaru podkovy má skleněnou podlahu, takže návštěvník vidí propast přímo pod vlastníma nohama. Chodník je dlouhý 12 metrů a celková plocha skleněné podlahy je 40 metrů čtverečných. Z vyhlídky se otevírá nezapomenutelný výhled dolů na letoviska Tučepi, Podgora a Makarská, na dalmatské ostrovy Hvar, Brač, Korčula a Vis, na poloostrov Pelješac a za mimořádně dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Monte Gargano na italském pobřeží.V blízkosti je instalován geologický sloup znázorňující průřez jednotlivými geologickými vrstvami, které tvoří pohoří Biokovo od jeho vzniku. Na tabulích jsou popsány druhy hornin a jejich stáří.Atrakce Skywalk se nachází na lokalitě Ravna Vlaška na 13. kilometru Biokovské silnice (Biokovska cesta), která vede od vstupu do Chráněné krajinné oblasti Biokovo (Park prirode Biokovo) na vrchol Sveti Jure. V blízkosti je k dispozici informační centrum. Biokovská silnice odbočuje ze státní silnice D512 (Makarska-Vrgorac).Park prirode Biokovo je pro návštěvníky otevřen od 6 do 20 hod. Platí se vstupné: při vjezdu automobilem 50 kun, pro pěší a cyklisty 25 kun. Děti do 7 let mají vstup zdarma.    

Ukázková videa

Skupinové zájezdy

Objednávky na skupinové zájezdy přijímáme po celý rok, Vaši poptávku zasílejte na e-mail: sbv@sbv.cz
Můžete nás také kontaktovat na tel.: +420 487 823 458, +420 608 964 629

...