0 Kč

CHORVATSKO - IGRANE

 

   Chorvatsko - Igrane - nádherná dalmátská vesnička
v srdci Makarské riviéry

Předpověď počasí
Počasí Split - Slunečno.cz

Igrane je město v Chorvatsku, ležící 19 km jižně od Makarské. Má 420 obyvatel. Administrativně náleží pod opčinu města Podgora ve Splitsko-dalmatské župě.

Na nejvyšším bodě obce stojí opevněná věž kula Zalepostavená v 17. století na obranu před Turky. Dominantou obce je zvonice barokního kostela Panny Marie od Ružarija. Lidé zde žijí z turismu a z prodeje oliv, které rostou na stupňovitých terasách kolem celé osady.

Nad Igrane uprostřed olivových hájů stojí kostelík sv. Michala (Sveti Mihovil) z 11. století. V blízkosti malého přístavu bylo roku 1760 vybudováno barokní letní sídlo Šimić-Ivanišević. Sarkofágy nalezené na hřbitově svědčí o existenci osady i v římské době, a jméno Igrane je poprvé zmiňováno roku 1466.

Přímo v přístavu stojí budova Uljarská zadruga, tedy olejářského družstva. V něm spojili tehdejší obyvatelé své síly, aby udrželi upadající olejářský průmysl (na obrázku zeleně osvětlená budova vlevo).


Cestujeme do Chorvatska
 - rady před cestou ke stažení:

• Cestování a podmínky vstupu do Chorvatska - aktuálně | Velvyslanectví České republiky v Záhřebu - MZV.
• Lékařské potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 k doložení při cestě do české republiky.

 


Koupání a pláže

Hlavní místní pláž se rozprostírá se od přístavu k jihu v délce cca 300 m. Pláž lemuje promenáda s restauracemi, café bary a stánky se suvenýry. Pláž je vybavena sprchami a převlékárnami. Pláže Lučicu, Zaraču a další krásné pláže vhodné i pro nudisty naleznete jižně směrem k letovisku Živogošće.

Od přístavu severně vede promenáda podél moře s menšími plážemi až na pláž pod hotelem Punta. Na této pláži můžete vyzkoušet různé vodní atrakce, jako jsou padák, kruhy, vodní skútr či banán. 

Na severní straně mysu, na kterém se letovisko Igrane rozkládá, je krásná oblázková pláž Jarsan, kde si na své přijdou milovníci klidného a nerušeného odpočinku. Pláž je hůře dostupná, po strmější pěšince mezi kameny a keři, nicméně odměnou Vám bude překrásná pláž s bílými oblázky a velkými agávemi. Právě díky ztížené dostupnosti na pláži nebývá mnoho lidí a je vhodná i pro nudisty. Dále severně směrem k letovisku Drašnice jsou malé divoké pláže, dostupné pouze z moře. 

V letních měsících jsou ve vesničce organizovány vystoupení folklórních souborů a pěveckých skupin, organizují se zde i rybářské večery. Pláže jsou upravené a vhodné i pro nejmenší návštěvníky. Samotné Igrane není destinací známou nočním životem, ale všichni, kteří zatouží po zábavě do časných ranních hodin si mohou zajet do nedaleké Makarske, Baška Vody, Brely ... Labužníkům doporučujeme ochutnat domácí speciality v místních restauracích . Během pobytu v Igrane si určitě najděte čas pro návštěvu měst Makarska a Hvar.

Milovníkům sportovních aktivit je k dispozici množství sportovních zařízení pro vodní sporty, ale jsou zde i hřiště pro minigolf, trasy pro jogging, jízdu na kole a množství dalších.

Za pobřežní hrází, která poskytuje místa k nakládce a vykládce v hloubce kolem 3,5 m, leží mělké přístaviště. Ukotvení nalezneme severovýchodně od pobřežní hráze v hloubce kolem 5 m. Přístaviště je vystaveno jižním větrům. K dispozici je spouštěcí rampa.
 
Protože Igrane není velkým turistickým centrem, poskytuje dobré podmínky pro dovolenou s dětmi, které máte stále pod vašim dohledem. 


Ukázková videa


 Místa v okolí Igrane

• Zivogosce (2,1 km)
• Drasnice (3,39 km)
• Podgora (7,31 km)
• Sucuraj - ostrov Sučuraj (8,66 km)
• Drvenik (9,77 km)
• Tucepi (10,94 km)
• Podaca (14,82 km)
• Makarska (14,94 km)
• Brist (17,32 km)
• Gradac (19,24 km)


Skupinové zájezdy

Objednávky na skupinové zájezdy přijímáme po celý rok, Vaši poptávku zasílejte na e-mail: sbv@sbv.cz
Můžete nás také kontaktovat na tel.: +420 487 823 458, +420 608 964 629

...